Водохрестя Господнє, або Богоявлення – одне з великих дванадесятих свят, встановлене на згадку про Хрещення Ісуса Христа у водах ріки Йордан. У православній церкві святкується 19 січня за новим стилем. На свято Водохреще прийнято освячувати воду, яка після обряду набуває цілющих властивостей. На першому водозаборі КП ПОР «Полтававодоканал» традиційно проводять водохресне богослужіння. Обряд освячення в присутності представників влади, керівництва КП ПОР «Полтававодоканал» та жителів міста здійснив митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ Филип.
Їх виявилося немало, ось наприклад, слова: "плотва" - річкова риба, "плотина" - річкова запруда, "пліт, плот" - від "по литому, по лтаві" - плавзасіб, "плитко" - теж від "по литому" - тобто не глибоко, можливо теж саме може означати вислів "води по литки" :) , "плита" - від "по литому" - тобто там де не глибоко - місце, на яке можна стати, опертись у воді чи у болоті, "б(п)олото" - поли(о)та земля, "полоскати" - мити що-небуть у воді - лтаві, "плескати" - хлопати по поверхні води з характерним звуком, "плесо" - поверхня води, озера, ріки, але ж не моря.
|
Одні вчені вважають, що назва міста Полтави походить від назви річечки Лтава (По-Лтава), правої притоки Ворскли, що текла Мазурівським яром на Поділ (з 1950-их років Лтаву взято в труби, і тепер вона тече під землею).
|
2 лютого відбулося урочисте відкриття амбулаторії сімейної медицини №8 Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м.Полтави» за участю представників влади та міського голови Олександра Мамая. У нашому місті діє розгалужена мережа закладів сімейної медицини. Із 1 січня 2013 року функціонують три центри первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких на сьогодні входять уже 30 амбулаторій, понад десять з них – у віддалених мікрорайонах міста.
Відповідь на запитання до 57 етапу вік-торини «Знаю Полтаву» традиційно розпочнемо з того, що відбувається на фото 1956 року. Воно вийшло у газеті «Зоря Полтавщини» від 25 січня 1956 року за підписом: «Учні шкіл міста Полтави вільний час проводять на свіжому повітрі, займаються спортом. На фото на передньому плані (зліва направо): учениця 7 класу 4-ї середньої школи Валентина Марченко, учениця 4 класу 6-ї середньої школи Людмила Глушич і учениця 7 класу 25-ї середньої школи Галина Сальнікова – на ковзанці стадіону ДСТ «Урожай».
На дев’ятій сесії Полтавської міської ради сьомого скликання розглянули низку важливих питань життєдіяльності міста. Головним, безперечно, було питання про міський бюджет на 2017 рік. Доходи міського бюджету очікуються в загальному обсязі 2 млрд 521 млн 790 тис. грн. За бюджет віддали голоси 27 депутатів. Серед іншого було розглянуто низку важливих міських соціальних програм: «Турбота», «Молодь Полтави», «Безпечне місто»...
|
UA,
,
,
,
,
, , |